FAQ merytoryczne

W tym dziale znajduje się krótkie wyjaśnienie różnych kwestii/terminów poruszanych na tym blogu.

 

1. Prawo Przyciągania

Jest to prawo metafizyczne (chyba można tak to określić), które mówi o tym, że podobne przyciąga podobne. W praktyce sprowadza się to do tego, że nasze myśli, nastawienie, koncentracja, emocje etc. kreują naszą rzeczywistość – niejako przyciągają do nas (do naszej rzeczywistości) to, w co „inwestujemy” (czas, uwagę, uczucia…). Oczywiście nie należy tego traktować w sensie dosłownym, np. jeśli boimy się wypadku i wciąż o tym myślimy, nie znaczy to, że wypadek się zdarzy (ale może i tak być, są to jednak skrajne przypadki). Chodzi raczej o to, że poprzez skupienie na negatywie będziemy generować w swoim życiu dużo negatywnych doświadczeń.

 

Spodziewaj się najlepszego, a przyjdzie („Moc pozytywnego myślenia” N. V. Peale’a – rozdział 7)

=

Według wiary waszej niech wam się stanie (Mt 9,29)

=

„(…) skrajne oczekiwania potrafią działać jak samospełniające się przepowiednie” („Kod szczęścia” s. 165)

=

„Umysł jest wszystkim. O czym myślisz, tym się stajesz.” Budda

HALF DOME / STATUS POST FIRE

Tak to właśnie działa. Mówił o tym Jezus, mówił o tym Budda, mówi o tym nauka – psychologia, fizyka, medycyna… – patrz choćby efekt placebo i nocebo -> bardzo polecam poświęcony tej tematyce film z cyklu „Siła umysłu”:

2. Prawo Lustra / Prawo Lustrzanego Odbicia / Prawo odzwierciedlenia

Jest to prawo analogiczne do Prawa Przyciągania (w moim odczuciu wręcz jego parafraza).

Cytując Sylwię Kocoń: „My sami cały czas projektujemy na zewnątrz wszystko to, co mamy w sobie (…) Zawsze to, czego doświadczamy na zewnątrz, ta rzeczywistość, która jest wokół nas, która by się zdawała być czymś oddzielnym, poza nami, jest tak naprawdę absolutnie perfekcyjnym odzwierciedleniem tego, co sami w sobie przenosimy (…)”.

Bardzo zainspirowały mnie słowa Wandy Wegener z poniższego nagrania (39:17), w którym wspomina ona właśnie o „lustrzanym odbiciu energetycznym wszechświata, (…) o odzwierciedleniu energii wszechświata.” „Jeżeli my będziemy mówić: „modlę się o zdrowie”, czy: „chciałbym zdrowia”, czy: „Panie Boże, daj mi zdrowie, czy partnera, czy świetny związek”, a calusieńki czas pokazujemy brak – jeżeli pokazujemy brak, lustro wszechświata da nam ten brak…”

Podsumowując powyższe prawa:

„Życie to echo. Co wysyłasz – wraca, co siejesz – zbierasz. Co dajesz – dostajesz. To co widzisz w innych – istnieje w Tobie.”

 

Reklamy